Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Products

One of the major mark of PLANstudio company is SmartMaps navigations
and digital maps.

SmartMaps products are listed on the link www.smartmaps.cz.

Podrobná mapa SR 1:10.000

Dokončili jsme Podrobnou mapu Slovenska v měřítku 1 : 10 000, která rozšiřuje naši dosavadní nabídku map Slovenské republiky. Podrobná mapa je zpracována stejně jako v ČR a obsahuje ve všech městech a obcích veškeré budovy, komunikace, intravilán, lesy, vodstvo, letiště a mnoho dalších informací.

Mapa byla zpracována ve spolupráci s firmou Geodis Slovakia, která poskytuje vyhodnocené letecké snímky jak pro zpracování, tak i pro následnou pravidelnou aktualizaci.

Spolu s mapou je k dispozici i routingový model SR pro plánování tras. Stejně jako v ČR obsahuje kromě sítě silnic a dálnic i značené cyklistické trasy.

alt

Naše nabídka mapových podkladů pro Slovenskou republiku již obsahuje:

  • Podrobná mapa SR 1 : 10 000
  • Cyklo-turistická mapa Slovensko 1 : 75 000
  • Automapa Slovensko 1 : 100 000
  • Automapa Slovensko 1 : 300 000
  • Automapa Slovensko 1 : 500 000

Prohlédněte si naši kompletní nabídku produktů.

Neváhejte nás kontaktovat pro další informace či poskytnutí dat!

 

Updated maps

Thanks to a wide range of customers, our maps and database are constantly updated by collecting information both in the editor's office and directly in situ. Cooperation with authorities, following professional websites, and reports from our customers all add to the topicality of the work, and guarantee that we will be the first to learn about new information.

Unique functions

Only we offer the possibility of planning on marked cycle routes, and marked tourist routes throughout the whole of Czech Republic. A detailed itinerary and elevation profile are a matter of course.

Comprehensive solution

We optionally supply maps and databases including our software, which can utilize them to the maximum.

Map synergy

We are professionals both in the field of digital maps, and classic printed maps. We can offer you comprehensive services for discount prices thanks to the synergy of our map services.